Stružielka má dvadsať

„Vo dvoch sa to lepšie tiahne" bolo motto 20. ročníka týždenného tábora pre hendikepované deti z Kysúc a Ostravska. Stružielky, ktorú organizujú Rotary kluby z Ostravy a Žiliny, sa zúčastnilo 48 detí a 17 lektorov a asistentov nevidomých a imobilných detí.

V tábore sa deti zúčastňovli hier zameraných na divadlo, tanec, hudbu, spev a výtvarný prejav. Dopoludnia sa konali špecializované dielne, popoludní deti podnikali výety alebo mali doplnkový program, napr. hipoterapiu, športové aktivity a hry, kde sa deti učili vzájomnému spolužitiu a tolerancii.

Piatočňajšie predstavenie pre rodičov a sponzorov bolo sondou do dejín našich národov. Čardáš tančený s vozíčkármi bol len jedným z mnoha dôkazov profesionálneho vedenia detí a súčasne i jasne vysloveným prianím všetkých účastníkov, aby dvaciaty ročník nebol posledným.

Tábor Stružielka, ktorý sa konal na Horních Bečvách v Moravskoslezských Beskydách, je jedným z najstarších projektov Rotary v česko-slovenskom dištrikte.