10. ples žilinských rotariánov opäť podporil hendikepovaných

Rotariánsky ples patrí k vrcholom plesovej sezóny v Žiline. Vyniká svojou priateľskou atmosférou, pestrým programom, príjemnou zábavou a najmä svojim benefičným poslaním. Toho roku sa ples uskutočnil v sobotu 5. februára v hoteli Slovakia a niesol sa v sviatočnom duchu 10. výročia svojho vzniku.

Jubilejného plesu sa zúčastnil aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár, skupina martinských rotariánov, mnoho vzácnych hostí a taktiež predstavitelia nosných projektov žilinského Rotary klubu. Okrem významných osobností boli tradične na plese aj hendikepovaní mladí ľudia, pre ktorých je to jedna z mála príležitostí navštíviť obdobné podujatie.

Benefičný ples otvoril zazvonením na rotariánsky zvon súčasný prezident Jaroslav Hanzel. Hneď v úvode pripomenul poslanie plesu, a to pomoc postihnutím deťom v troch nosných projektoch klubu: Jašidielni, ktorú organizuje Nadácia Krajiny harmónie, Stružielke, kde tvoria postihnuté deti pri Kysuckom osvetovom stredisku v Čadci a taktiež aj deťom z Autistickej školy v Žiline. Prítomným zástupcom týchto organizácii prezident klubu odovzdal symbolické šeky po 1000 € a deklaroval aj ďalšiu podporu.

O dobrú náladu sa postaral televízny moderátor Andrej Bičan, vystupovali známe Lentilky, tanečná škola Petra Ciekera, do tanca hrala skupina Happy Band, zaspievala speváčka Renáta Čonková a vystúpil aj populárny Pavol Hammel so svojimi šlágrami.
Neodmysliteľnou súčasťou plesu bola aj výstava obrazov a výtvarných diel postihnutých detí. Tieto obrázky sa aj predávali a tie najlepšie boli zaradené do aukcie. Aj touto dražbou bola možnosť prispieť na dobrú vec a všetkým tým, ktorí si tieto obrázky kúpili, patrí veľká vďaka.

Text: Karol Herian
Foto: Miroslav Štalmach