XIII. benefičný ples

Počas druhej februárovej soboty sa členovia Rotary clubu Žilina stretli so svojimi priateľmi na už 13. benefičnom plese. Tak ako po minulé roky aj tentoraz výťažok z plesu poputoval na adresu Jašidielne, Stružielky a Autistického centra. Tritisíc eur pomôže ľuďom s postihnutím.

V reprezentačnom priestore hotela Holiday Inn v Žiline všetkých hostí privítal prezident Oldŕich Kovář s manželkou Natašou. Svojou prítomnosťou poctila benefičný ples aj guvernérka československého Districtu 2240 Irena Brichta, rotariánski kolegovia z Martina a Ostravy a dámy zo Soroptimist klubu. „Zámerom bolo usporiadať akciu hodnú najvyššej spoločenskej udalosti v Žiline a zároveň podporiť naše kľúčové projekty, čo sa nám myslím podarilo,“ skonštatoval Oldřich Kovář.

V programe sa predstavili tanečníci Slovenského národného divadla, Nela Pocisková a Barbora Švidraňová, V8 Band. Večerom sprevádzal vtipný moderator Šarkan alias Peter Novák a k celkovému benefitu prispeli aj účastníci tichej dražby obrazov, ktoré vytvorili ľudia s postihnutím. Práve im pomôžu takto získané finančné prostriedky, či už to bude medzinárodný festival tvorivosti a fantázie Jašidielňa, tvorivé dielne pre hendikepované deti Stružielka alebo aktivity Regionálneho centra autistov v Žiline.