Pomáhať slabším ľuďom s postihnutím - je jedna z krásnych myšlienok nášho klubu

Je pre mňa cťou, že Vás môžem privítať na webových stránkach Rotary klubu Žilina.

Členom rotariánskej rodiny som od roku 2004. Keď mi moji priatelia z Rotary klubu Žilina prejavili dôveru a zvolili ma za prezidenta klubu pre rotariánsky rok 2011/12, často som si kládol rôzne otázky: Čo zmeniť na našej činnosti? Ako vylepšiť činnosť nášho klubu? Priniesť s pozície prezidenta klubu nové projekty? Preberal som plusy aj rezervy všetkých našich projektov a prišiel som k záveru, že nie je potrebné meniť alebo upravovať niečo čo je funkčné, zmysluplné a prináša osoh ľuďom, ktorí to potrebujú.

Aj z tohto dôvodu budeme veľmi radi naďalej podporovať aktivity ako je medzinárodný festival tvorivosti a mládeže Jašidielňa, tvorivé dielne Stružielka, Autistická škola či Aktívny vozík.

Hlavným cieľom nami zorganizovaných benefičných podujatí bude získanie finančných prostriedkov na podporu našich projektov, ale aj stretnutie sa s priateľmi a ľuďmi, ktorým sú princípy Rotary blízke. Pre ľudí s postihnutím bude ako vždy sviatok keď sa aj s nimi stretneme na VIII. Benefičnom koncerte 25. novembra 2011 alebo XI. Benefičnom plese 4. februára 2012. Je to pre nich vzácna príležitosť aspoň na chvíľu si vychutnať slávnostné chvíle.

Dlhoročný projekt klubu - medzinárodné výmeny študentov, umožnil nadviazať množstvo osobných a niekedy aj celoživotných priateľstiev bez ohľadu na hranice. Aj v tomto rotariánskom roku sa bude náš klub tejto úžasnej činnosti venovať. Prijmeme troch mladých ľudí z USA a Mexika a umožníme štyrom našim študentom spoznať život v USA, Kanade a Brazílii.

Vzájomná spolupráca, udržiavanie a rozvoj priateľstva medzi Rotary klubmi najmä česko-slovenského dištriktu z Martina, Liptovského Mikuláša, Ostravy ale aj ďalšími, zapájanie sa do medzinárodných aktivít Rotary International pri odstraňovaní následkov prírodných katastrof ako aj celosvetový boj proti detskej obrne a zabezpečovaniu dostatku vody zostávajú naďalej jednou z priorít nášho klubu.

V 16. roku života nášho klubu sa chcem zasadiť o oživenie nášho Rotaract klubu. Taktiež chcem preniesť do činnosti nášho klubu myšlienky dištriktného guvernéra Tomáša Langa aby sme rozširovali rady rotariánov, prispeli na Polio Plus a aby každý rotarián zasadil jeden strom.

S úctou,
Jozef Galdun