6. benefičný koncert Rotary klubu Žilina

Keď vážna hudba nie je vážna

6. benefičný koncert Rotary klubu Žilina sa tradične niesol v slávnostnej priateľskej atmosfére. Napriek chrípkovému obdobiu sa v magický dátum, v piatok 13. novembra 2009, koncertná sála Domu umenia Fatra zaplnila členmi klubu, ich priateľmi, známymi, študentmi, zástupcami a členmi partnerských organizácii, milovníkmi hudby a všetkými ľuďmi dobrej vôle.

Medzi pozvanými nechýbal ani primátor Žiliny Ivan Harman s manželkou Andreou a riaditeľ Štátneho komorného orchestra Žilina Vladimír Šalaga.

Koncert sa zrealizoval aj vďaka aktívnej spoluúčasti tohto renomovaného hudobného telesa a jeho vedenia. Mimochodom, ŠKO Žilina tento rok vo veľkom štýle oslavuje 35. výročie svojho vzniku.

Pravidelná koncertná benefícia je zameraná na podporu dlhoročných projektov RC Žilina, medzi ktoré patrí medzinárodný festival tvorivosti a fantázie Jašidielňa (organizuje ho nadácia Krajina harmónie), projekt letných táborov pre hendikepované deti Stružielka a podpora aktivít Autistickej školy.

„S rotariámni spolupracujeme dlhodobo a aj vďaka takýmto partnerom sa môže naša škola rozvíjať, čoho výsledkom je aj fakt, že sme sa rozšírili o materskú školu pre autistické deti,“ povedala pred uvedením koncertu Beáta Matušáková, riaditeľka Regionálneho centra autistov a súkromnej autistickej ZŠ a MŠ v Žiline - Bánovej.

ŠKO a husľových majstrov Františka Figuru a Karola Daniša dirigoval Martin Leginus. Na programe boli Joseph Haydn, Ilja Zeljenka, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Georges Bizet, Astor Piazzolla a ďalší velikáni.

Oficiálna časť koncert končila Na krásnom modrom Dunaji - veselým valčíkom na rozlúčku. „Veď tá vážna hudba nie je vôbec vážna,“ povedala Janka z nadácie Krajina harmónie v Žiline.

Pridanou hodnotou tohto podujatia je, že niektoré deti, alebo „dospelí s dušou dieťaťa“, zažívajú niečo podobné iba raz za čas. A aj takto sa prispieva k integrácii postihnutých ľudí, a aj takýto rozmer má koncert, ktorý priniesol benefíciu v hodnote 3673,35 €.

Poďakovať treba všetkým partnerom a sponzorom: Vital a.s, Sanofi Pasteur GmbH organizačná zložka zahraničného podniku, Priemysel kameňa - Doprastav Žilina, Stredoslovenská energetika, a.s., KRPA Slovakia spol. s r.o., Dexia Banka Slovensko, a.s., Žilina.

Srdečná vďaka patrí priateľom z Rotary klub Martin a všetkým tým, ktorí konajú a pomáhajú v duchu myšlienky Service Above Self

Benefičný koncert 2009