Jašidielňa

Jašidielňa je trojdňové stretnutie ľudí s postihnutím, majstrov tvorivých dielní a študentov, na ktorom sa vchádza do rozprávok a rôznych krajín fantázie (divadelnej, tanečnej, výtvarnej, hudobnej, kulinárskej, pernikárskej, šperkárskej, novinárskej, čarodejnícko-fyzikálnej...). Konajú sa tu rôzne programy, happeningy, spirituálne posolstvá, hudobné a tanečné potešenia (Spievajúca fontána, Zázračná fontána, Tancujúce námestie, Raňajky v tráve, Slávnosť chleba, Zámocké svetielka...). Často sa tu dejú čarovné príhody (darovanie úsmevu, svetielka, pesničky a dobré želania).

Jašidielňa je medzinárodný festival tvorivosti a fantázie, ktorý sa koná prvý septembrový týždeň v Žiline. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1990. Krstnou mamou Jašidielne je Soňa Holúbkova. Na posledných ročníkoch účastníci zo Slovenska, Česka, Dánska, Nemecka, Rakúska, Škótska, Poľska, Slovinska, Maďarska, Španielska a ďalších presiahli počet 500.

Vitajte na Jašidielni, kde môžete mať aj čiapku na krivo, zababrané ruky od farbičiek, alebo hoci dotykmi dotknuté, len tak ľahko, ako keď si kominári dávajú tretiu zmrzlinu a stromy sa chytajú za gombíky. A kto bude chcieť, môže byť od dotykov čerstvo natretý. Alebo môže byť dojatý či objatý...

Jašidielňu od roku 1990 organizuje Nadácia Krajina harmónie.

20. Jašidielňa oslavovala tvorivosť

Fotoalbum Jašidielňa