14. benefičný ples

Dámy dostali pri vstupe do sály zvodné farebné boa, páni elegantný biely šál. 14. ročník Benefičného plesu RC Žilina sa niesol v znamení dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia. Tomu zodpovedali módne kreácie, dobové doplnky ale aj hlavná hudobná dramaturgia celého večera. Po údere na rotariánsky zvon do tanca pozvali sólisti baletu Slovenského národného divadla a swingovo naladený V8 band. Berco Balogh, Lazaro, Karol Csino zaspievali nesmrteľné sinatrovky a v štýlovom sombrere sa k nim pridal aj výmenný študent z Mexika Juan Carlos Balcázr Aguirre.

Benefičný rozmer podujatia každoročne podčiarkuje slávnostné odovzdávanie šekov a aukcia obrazov. Prezident klubu Boris Schubert odovzdal tisíceurové šeky pre Nadáciu krajina harmónie, Regionálne centrum autistov a zástupcom Stružielky, ktorú Žilinčania podporujú spoločne s ostravskými rotariánmi. Aukciu obrazov, ktoré vytvorili ľudia s postihnutím riadil Bruno Ciberej, ktorý elegantne moderoval celý ples. Na samotnej aukcii a v tombole sa vyzbieralo 3.300 eur, ktoré tiež pomôžu pri podpore aktivít RC Žilina. Benefičný ples potvrdil svoju dobrú povesť a už teraz sa Rotary club v Žiline pripravuje na jubilejný 15. ročník.