Rotariáni hlavným partnerom Žilinského večerného behu

Rotary klub Žilina ako hlavný partner stál pri zrode večerného behu okolo rieky Váh. Na historicky prvý štart pri Vodnom diele sa 1. augusta 2014 postavilo približne 300 bežcov v rôznych kategóriách. Ako prví nastúpili najmenší pretekári, ktorí bežali kratšie vzdialenosti. Rotariánske rodiny mali zastúpenie v každej kategórii a aj v hlavnom osemkilometrovom behu. A tí čo nebežali, nadšene fandili. Radosť z pohybu si mohol vychutnať ktokoľvek. Súčasťou pôsobivého večera bola aj ohňová šou a párty so živou kapelou.

„Myšlienku usporiadať Žilinský večerný beh, som od začiatku, ako ju na našom rotariánskom stretnutí predstavil Peter Zánický, vnímal veľmi pozitívne. Aj rozhodnutie, že náš RC Žilina túto zaujímavú aktivitu podporí, sa zrodilo veľmi rýchlo. Mnohí z rotariánov sú totiž športovci, a preto im je zmysluplné trávenie voľného času formou športových aktivít veľmi blízke. Každá takáto nová aktivita je spojená s určitým rizikom, súvisiacim so záujmom športovcov a verejnosti. V tomto prípade sa to však nepotvrdilo. Práve naopak. Účasť behuchtivých bola nad očakávania a potvrdila životaschopnosť tejto myšlienky. Chcem poďakovať organizátorom za ich výbornú prácu a všetkým, čo svojim behom alebo účasťou podporili toto podujatie. RC Žilina je rád, že mohol pomôcť,“ uviedol prezident Boris Schubert.

Text: Martin Barčík
Foto: Antonín Pospíšil