Žilinskí rotariáni privítali guvernérku

Guvernérka česko-slovenského dištriktu Irena Brichta navštívila v septembri Rotary klub Žilina. Poďakovala klubu za aktivity ako je napríklad spoluorganizovanie Jašidielne a Stružielky a za finančnú podporu, ktorú klub vynaložil pri podpore medzinárodného projektu Polio plus (boj proti detskej obrne).

„Návšteva takto významného predstaviteľa nášho dištriktu je vždy v znamení nových podnetov a nových výziev. Pre náš klub to bola nielen pochvala za vykonávanú činnosť ale aj usmernenia v oblasti prijímania nových mladých členov a najmä žien," uviedol Oldřich Kovář, prezident klubu.

Žilinskí rotariáni patria od založenia medzi najaktívnejšie a najlepšie kluby československého dištriktu. Klub je orientovaný na pomoc hendikepovaným a službu mládeži. Charakterizujú ho najmä dlhodobé projekty. Letný tábor Stružielka pre hendikepované deti je spoločným projektom Rotary klubov Ostrava a Žilina, ktoré ju založili v roku 1993. Medzinárodný festival tvorivosti a fantázie Jašidielňa podporuje Rotary klub Žilina od roku 1998.