Benefícia z koncertu je 2960 eur

Rotary klub v Žiline zorganizoval v piatok 29. novembra 2013 v poradí už 10. benefičný koncert v Dome umenia Fatra v Žiline. Výťažok z koncertu je 2960 eur.

Benefičný koncert je jedným zo spôsobov, akým sa Rotary klub Žilina usiluje získať finančné prostriedky na charitatívne projekty, ktoré sú zamerané predovšetkým na podporu hendikepovaných ľudí a mládeže. K hlavným projektom zameraným na túto znevýhodnenú skupinu patria: Letný tábor Stružielka – spoločný projekt s RC Ostrava, Medzinárodný festival tvorivosti a fantázie Jašidielňa a projekt podpory Regionálneho centra autistov.

Na doterajších benefičných koncertoch sa zúčastňovali pravidelne predstavitelia samosprávy, vyššieho územného celku a tiež zástupcovia organizácií, ktoré Rotary klub Žilina podporuje. Tohtoročného koncertu sa zúčastnil župan Juraj Blanár a primátor Igor Choma.

Vypredaný koncert mal pod dirigentskou taktovkou Oliver Dohnányi. Spolu so Štátnym komorným orchestrom Žilina sa publiku predstavila sólistka opery SND v Bratislave mezzosopranistka Monika Fabiánová a 16-ročný talentovaný huslista z Košíc Samuel Hučko. Žilinčanov hojnou účasťou podporili aj rotariáni z Martina.