Čokoláda priniesla milión a pol očkovacích látok proti obrne

Žilinskí rotariáni na vianočných trhoch prvýkrát podávali benefičnú horúcu čokoládu a vyzbierali tak 2300 eur pre celosvetový projekt Polio. Žilinčania tým prispeli na približne milión 400 tisíc očkovacích dávok proti detskej obrne.

„Čokoládou proti poliu sa náš klub prihlásil k medzinárodnej spolupráci na podporu celosvetového boja s detskou obrnou. Vyzbieraná čiastka je aj odzrkadlením podpory tejto myšlienky občanmi  Žiliny, ktorým týmto srdečne ďakujem,“ povedal Oldřich Kovář, prezident RC Žilina.

V projekte POLIO rotariáni spolupracujú s ďalšími medzinárodnými partnermi. Začiatok se datuje do roku 1985. Z pôvodných 125 krajín sú už len tri štáty, kde se detská obrna vyskytuje –  Afganistan, Nigéria a Pakistan. Rotariáni na boj proti detskej obrne prispeli čiastkou presahujúcou jednu miliardu dolárov, čo z Rotary International robí najväčšieho nevládneho prispievateľa.

Toto úsilie podporuje tiež nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, ktorá spolu s Rotary International prisľúbila, že do roku 2018 prispeje dvojnásobkom toho, čo členovia Rotary klubov (až do čiastky 35 miliónov dolárov vložených Rotary). Kampaň má názov End Polio Now: Make History Today.