VII. benefičný koncert RC Žilina

VII. benefičný koncert Rotary klubu Žilina zaznamenal veľký úspech. Už veľký záujem o lístky na toto prestížne podujatie, ktoré boli vypredané týždeň pred samotným koncertom, svedčil o tom, že tento koncert patrí medzi najúspešnejšie kultúrne akcie v našom regióne.

V múzickej kulise Domu umenia Fatra sa stretli členovia klubu so svojimi priateľmi, známymi a sympatizantmi. Nechýbali ani vzácni hostia – primátor mesta a predseda vyššieho územného celku. Tradične kvalitný výkon Štátneho komorného orchestra pod taktovkou Leoša Svárovského, hosťujúceho dirigenta z ČR, korunovali sólisti Anabela Patkolová (husle) a Marta Gáborová (organ). Úžasná atmosféra, standing ovation a prídavok ŠKO, tak vyzeralo finále VII. benefičného koncertu 26. novembra 2010.

„Benefícia 3 600 € bude použitá na podporu našich kľúčových projektov – Jašidielňa, Stružielka a na podporu Regionálneho centra pre autistov v Žiline. Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu, prijali naše pozvanie a prispeli k tejto benefícii, chcem srdečne poďakovať,“ povedal prezident žilinských rotariánov Jaroslav Hanzel.

Veľká vďaka patrí sponzorom: Dexia Banka, Stredoslovenská energetika, PK Doprastav, VAS Mojšová Lúčka, Sanofi Pasteur, Dahle, Krpa Slovakia a všetkým organizátorom, ktorí koncert pripravili a zvládli na profesionálnej úrovni.
text: Martin Barčík
foto: Vlado Bača