Nezapomenutelný tábor

Ve frýdeckomístecké Řece se uskutečnil netradiční tábor, kde se sjely handicapované děti a mladí lidé ze sociálně slabých rodin z České i Slovenské republiky.

Představení, které diváky mnohdy dojímá až ke slzám uzavírá každoročně týdenní pobyt na táboře pro handicapované děti od nás a ze Slovenska. Na 50 mladých lidí tentokrát zamířilo do obce Řeka. Mezi účastníky byla i 69letá paní Grygarčíková se svým vnukem.

Erika Grygarčíková, účastnice tábora: "Líbily se mi ty romské děti, ty slovenské děti, ta družba. Že se všichni měli tak rádi. Že nikdo nebyl lakomý." Podobné dojmy a pocity si odváželi všichni účastníci 7denního pobytu. Zážitky mají díky projektu Stružielka, který vznikl před 16 lety.

Vladimír Adámek, koordinátor projektu Stružielka: "U nás se scházejí děti ze školičky v Mariánských horách pro handicapované děti a z Kysúckého osvětového střediska v Čadci. Pro ně je takový týdenní pobyt něco neuvěřitelného." Tato slova potvrzuje i pan Běleš, špička v atletice handicapovaných sportovců. Radim Běleš, handicapovaný atlet: "Mě úplně poprvé nastartoval do mého života na vozíku právě nějaký takový rekondiční pobyt." Evžen Delong, spolusponzor týdenního pobytu: "My známe ušlechtilé cíle Rotary klubu, jejich záměry. Na druhou stranu víme, co potřebují ty děti, které se životem nepodepsaly nejlepší kontrakt. A to všechno rozhodlo, že ten pobyt bude u nás. A bude plně hrazen z našich prostředků."

Text : Lenka Rauerová (POLAR Frýdek Místek)

Stružielka 2009