Čokoláde zdar, Poliu zmar!

Tretí rok po sebe sa žilinskí rotariáni a ich manželky postavili na námestie, aby návštevníkov Vianočných trhoch počastovali horúcou čokoládou.

Pri tvorivo vyzdobenom stánku sa zastavilo množstvo známych aj neznámych, kamarátov aj náhodne okoloidúcich. Súčasťou stánku boli aj informačné panely predstavujúce medzinárodný rotariánsky projekt End Polio. Každý, kto si usrkol z lahodnej čokolády, prispel na boj proti detskej obrne. Podporu hlavného produktu tvorili aj ďalšie kvalitné dobroty ako horúce jabĺčko, skvelé domáce koláče a oškvarkáče.

A tak sa pri stánku hojne zastavovali aj rodiny s deťmi. „Za deväť dní sa vyzbieralo 3 000 eur, čo je v prepočte takmer 2 milióny očkovacích látok. Všetkým, ktorí prispeli na tieto očkovacie látky a zastavili sa na kus reči, srdečne ďakujeme,“ uviedol prezident RC Žilina Tony Pospíšil.

(mab)